Lahftel
Lahftel
Lahftel, nějaký chlap se spoustou vlažných přístupů k videohrám. Většinou odpovídá za sekci FFXIV a nějaký pravdivý obsah. Velký pitomec. Špičkový chlap, chytrý chlap, vzdělaný řečník.

Session: Skate Sim Preview – Milostný dopis pouličnímu bruslení

Sdílet na Twitteru
Tweet
Sdílet na facebooku
Share
Sdílet na reddit
reddit
Sdílet na e-mailu
Email

Session: Skate Sim je v současné době v předběžném přístupu, Lahftel z ESTNN nabízí náhled chystaného titulu.


Crea-ture Studios Session brzy opustí předběžný přístup a již nyní jde o nejlepší virtuální skateboardingovou hru na trhu.

"Wow, opravdu mám pocit, že jsem ve skateboardingu špatný!"

Dobře, okamžitě ten náplast strhnu. Session není zrovna jednoduchá hra. Je to vlastně trochu těžké. Být zkušeným, notoricky známým herním kritikem, kterým jsem nyní. Myslím, že lze s jistotou říci, že Session je Dark Souls skateboardových simů. Dobře, dovolte mi odškrtnout 'módní slovo marketing' z mého listu a pojďme se pustit do těch nejhrubších věcí.

Skateboardingové hry jsou tak trochu mrtvé, i když jsme v poslední době viděli oživení s realističtějšími, specializovanými tituly. Ale pak EA muselo vyjít ven a zapálit pod tím vším tím, že oznámilo, že skate 4 bude nějakou dobu venku, kdykoli vyjde. Tím bude free-to-play titul s názvem skate. a je v otevřeném vývoji a bla bla. Už jsem mluvil více o jiné hře, než o té, kterou se tu ve skutečnosti snažím vylepšit.

True Skate simulátor

Session je hra, která existuje. V současné době je v předběžném přístupu a je to pravděpodobně největší skateboardová hra, která kdy byla vyrobena. Alespoň pokud nehledáte šílenství her Tony Hawk Pro Skater. Namísto zapouzdření toho, jaká byla MTV 90. let a začátku roku 2000 ve videohře, je Session spíše tichým milostným dopisem tomuto sportu a kultuře kolem něj. Zejména pouliční bruslení. Mimo pár skateparků ve hře nenajdete mnoho podezřele rozestavěných ramp, vychýlených zábradlí nebo dokonale zakřivených bazénů.

Místo toho vám Session nabídne zmenšené rekreace některých nejznámějších míst z videí a přebalů Thrasher a požádá vás, abyste se na ně podívali jako skater. Nejprve budete hledat místa, která jsou zjevně určena k bruslení. Ať už je to těch pár skateparků, nebo podivně specificky zřízené mezery na skok. Brzy se podíváte na schodiště a cihlovou zeď vedle nich a pomyslíte si:Určitě bych to mohl Frontside 50-50 rozdrtit a skočit kickflipem.' A díky snadno použitelné funkci značek Sessions to bude dalších 10 až 30 minut vašeho života.

Pokud se věnujete bruslení, pravděpodobně víte, že všechna ta skvělá videa a obrázky na sociálních sítích neukazují mnoho pokusů, které bylo potřeba k tomu, abyste tento trik získali. Někdy se vám podaří načasování zkrátit na pár pokusů a někdy se tak rozzlobíte, že se musíte za pár hodin vrátit. Je zvláštní, jak Session dokáže simulovat tento proces skutečného bruslení tím, že má opravdu špatné ovládání, které se promění v úžasné ovládání v okamžiku, kdy vychytáte ten trik, na kterém jste pracovali.

Ovládací prvky jsou na hovno, dokud ne

Pokud pocházíte ze skate série, her Tony Hawk Pro Skater nebo jakékoli jiné videohry, která kdy byla vyrobena. Sezení vám bude zpočátku připadat divné. Fotoaparát nelze ovládat a řídíte podržením levého a pravého tlačítka spouště. A své prkno ovládáte čtyřmi kolečky šviháním, nabíráním nebo jemným zvedáním analogových pák. Levá hůl pro levou nohu, pravá hůl pro bojovou nohu a to vše se zkomplikuje, jakmile začnete bruslit.

Abych to ilustroval, teď vás naučím, jak se dělá ollie, pravděpodobně nejzákladnější ze všech skateboardových klíšťat. Pokud bruslíte pravidelně, znamená to, že vaše levá noha je na přední straně prkna a pravá noha na zadní straně. Musíte držet pravou páku dole a pak švihnout levou pákou nahoru, abyste skočili. Docela cool, že? Nyní v závislosti na rychlosti, kterou to uděláte, a nebo míře, kterou zvednete levou hůl, se výška vašeho skoku změní. Skvělé, že? A určitě získáte nějaké body za styl za to, že uděláte krátké malé ollies na nějakém obrubníku, místo abyste se snažili znovu vytvořit přistání na Měsíci.

VÍCE Z ESTNN
Sweet Transit Early Access Preview – Zapaření ve městě

I když si toto rozložení a ovládací prvky potřebují nějaký čas zvyknout, dříve nebo později odhalí svou brilantnost. Úroveň kontroly, kterou máte nad svou deskou, je naprosto šílená. Uvědomil jsem si to, když se mi podařilo obrousit střední kolejnici zábradlí. Poté jsem se snažil vmáčknout nos nebo ocas mého prkna do všech možných mezer a prostě to fungovalo. Když si budete pohrávat s téměř vyčerpávajícími možnostmi, můžete si nastavit ještě hrubší věci. Jako když děláš Pop-Shuvit pod lavicí a přeskakuješ ji.

Takže ano, ovládání je na začátku divné, působí neorganicky a má poměrně strmou křivku učení, pokud přicházíte z více arkádových titulů. Ale věc Session, podobně jako skutečný skateboarding, pokud si myslíte, že je něco možné, pravděpodobně ano. Zvláště když odemykáte umístitelné předměty, jako jsou kolejnice, rampy nebo jen staré dobré dřevěné prkno. Můžete také přesouvat některé předměty na světě, jako jsou kempingové lavičky, odpadkové kontejnery nebo dopravní kužely.

ss 19153f61d2130118ed83c77d0b536e26b758e352

Svržení čar a vedení válek

Pokud se zajímáte o skateboarding, pravděpodobně znáte minidokumenty Thrashers s názvem 'My War'. Které vyprávějí příběhy bruslařů, kteří se nemilosrdně vrhají na místo, dokud nedostanou trik. Upřímně řečeno, to je svět sám o sobě, ale v Session můžete tento zážitek znovu vytvořit.

Díky funkci Replay Editor se můžete natáčet při tricích nebo fotit něco šíleného. A tady jde o lži, o kterých Session je. Nehonit se za vysokými skóre, pouštět se do dovádění s Tonym Hawkem a Bam Margerou nebo se pouštět z mega rampy do vesmíru. Místo toho byste se měli podívat na všechna místa, která můžete najít v láskyplných zábavách v New Yorku a Philadelphii, a zjistit, co s nimi můžete dělat.

A pokud jste opravdu v pohodě, začnete plánovat celé sekvence na skate a natáčení. Ještě lépe, proč nenahrát několik šílených triků a nesestříhat si vlastní video a dát to online. Zdá se, že tímto směrem se Session ubírá a sdílí své zkušenosti online. Můžete se podívat na jejich svár a uvidíte, jak stovky potenciálních digitálních profesionálních bruslařů zveřejňují své práce. Některé věci jsou přímo inspirativní.

ss ca6cd27c780b6cd5a0a347e52c9eb544bc762bc2

Milostný dopis street bruslení

Session je do značné míry milostný dopis street skatingu, který by měl pravděpodobně pojmenovat všechna jeho neslavnější místa, abyste si je mohli vyhledat online a získat inspiraci ze skutečného života. K tomu má Session spoustu historických výzev, se kterými se můžete vypořádat. Stejně jako nechvalně známý Brooklyn Banks, který má dost skateové historie nacpané do svých ikonických červených cihel, takže byste mohli snadno strávit dny hledáním všech těch šílených věcí, které se tam objevily.

Honit se za těmi historickými výzvami je již samo o sobě lahůdkou. Dokonce i virtuálně je něco jako frontside 50 – 50 Dane Burmana po schodišti vedle radnice ve Philadelphii obrovským počinem. Na rozdíl od profíků se ale nemusíte bát, že si zlomíte kotníky nebo plácnete hlavou o dlažbu. To neznamená, že to nezabere mnoho, mnozí se snaží něco dostat a přistát.

Takže ano, milující rekreace Session v částech New Yorku a Philadelphie vypovídají o kvalitě hry a obětavosti týmu, který za ní stojí. To schodiště u radnice, že? V reálu pod zábradlím chybí kus plexiskla. Stejný kousek ve hře také chybí, což je velmi malý detail, ale ten, který se velmi cení. Jediná věc, která je trochu zvláštní, je skutečnost, že některé z těchto lokací byly kvůli videohernosti trochu zmenšeny.

Jak již bylo řečeno, v současné době je v Session v současné verzi předběžného přístupu spousta míst k bruslení a konečné vydání slibuje, že do hry bude přidáno další město. A díky tomu, že je vyrobena v Unreal Engine, je Session k modům spíše přátelská. Již existuje řada nových map pro bruslení a mám podezření, že dříve nebo později budete moci bruslit na některých docela zajímavých místech.

VÍCE Z ESTNN
Rust je tak trochu F***ed Up

Epicky později

Session byla úspěšně odstartována ve tmě před rokem 2017. Tehdy to nebylo víc než kompetentní demo, když jste mohli bruslit na vězeňském dvoře. Po zdvojnásobení původního cíle 80.000 3 $ CAD se tým dal do práce. Projekt poté vybuchl poté, co byl představen na E2018 XNUMX na vitríně Xboxu a odtud se věci jen hrnuly.

Tvrdit, že titul nyní zdaleka překonal kampaň na Kickstarteru, by bylo podcenění. Od té doby malé kanadské Crea-ture Studios získal a průběžně financuje francouzský vydavatel Nacon. A od té doby titul jen rostl co do velikosti a samotného objemu. Celý titul vyjde s několika bloky New York City, Philadelphie a města, které ještě nebylo oznámeno.

V současné době je ve hře také něco jako příběhový režim, ve skutečnosti běžná záležitost pro skaterské hry. Dojdete k jednomu z opravdových profesionálů, jako je Donovan Strain, který se na vývoji hry podílí už nějakou dobu. A musíte jim prokázat svou hodnotu, abyste mohli vydělávat peníze, získávat zkušenosti a odemykat lup.

Zmínili jsme, že ve hře je také několik skutečných značek skaterů? Teď víš. Odtud si můžete vybavit svého bruslaře podle libosti, upravit si desku od grafiky na vašem balíčku až po barvu zábran ve vašich kolečkách. A můžete také odemknout některé z těchto bruslařů a znovu vytvořit některé z jejich největších triků. Jen si dejte pozor, že se budete muset naučit bruslit jako oni.

A i když ještě nevíme, jaký bude plný rozsah titulu, jakmile vyjde. Vzhledem k tomu, že aktuální sestavení je staré více než půl roku a řada funkcí nebyla implementována nebo vypilována, je toho hodně, co přijde. Věci jako vert skating, pořádná podpora modů, multiplayer a kdo ví co. A i když v tuto chvíli velmi těžce překročili své počáteční datum vydání 4. čtvrtletí 2019. Nelze popřít, že za titulem je velká vášeň. A navzdory četným zpožděním byl tým vždy velmi transparentní, pokud jde o vývoj a co se dočká generální opravy.

ss 023e2d685928915cb7650a97706b4abcac3f683e

Ponořte se

Proč se tedy pouštět do Session teď? I v současném stavu předběžného přístupu je to už docela skvělý titul. Ano, nabídky a uživatelské rozhraní vyžadují nějakou práci, ale protože před několika lety byly zpřístupněny. Věnoval jsem tomu mnoho, mnoho hodin. Je to titul, který spouštím za líného odpoledne nebo když čekám na dokončení stahování nebo na návrat serverů do režimu online. Není nic útulnějšího, než ležérně bruslit a motat se na některých mapách.

Nějak vždycky nakonec najdu skvělé místo, kde jsem nezkusil bruslení, nějakou upravenou mapu, která právě vyšla, nebo historickou výzvu, kterou chci znovu vytvořit. A Session je hra, která bude pravděpodobně stoupat v popularitě, jakmile bude skutečně vydána, zejména s oživeným hladem po žánru. I když to nemusí potěšit někoho, kdo hledá naprosté šílenství Tony Hawk Pro Skater nebo Skate, je to pravděpodobně nejblíže skutečnému skateboardovému simulátoru.

To znamená, že z mé strany dostává velmi srdečné doporučení a těším se, až uvidím, co někteří z vás vymyslí a zveřejní na sociálních sítích. Session vychází 22. září pro Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 a PC a je již k dispozici v předběžném přístupu pro Xbox One, Xbox Series X/S a PC.

Pro více věcí… věci a další věci, většinou související s esporty a herními novinkami, nás navštivte zde ESTNN.

▰ Více představoval, Hodnocení Novinky

▰ Poslední zprávy z esportu

REKLAMA